Dziecko wysoko wrażliwe okładka

Dziecko wysoko wrażliwe. Jak je mądrze wychować i wspierać. Poradnik dla rodziców dzieci wysoko wrażliwych (i nie tylko)

Bardzo się cieszę, że nakładem Wydawnictwa Sensus ukazała się moja nowa książka „Dziecko wysoko wrażliwe. Jak je mądrze wychować i wspierać. Poradnik dla rodziców dzieci wysoko wrażliwych (i nie tylko)”.

Bazuję w niej na swoich doświadczeniach zawodowych oraz - co może ważniejsze - na osobistych, ponieważ sama jestem mamą wysoko wrażliwych dziewczyn, a jakby tego było mało, to również sama siebie identyfikuję jako osobę wysoko wrażliwą. Temat jest mi więc niezwykle bliski.

Moja intencją - podobnie jak w przypadku książki „Moc relacji” - była chęć udzielenia wsparcia i wskazówek dla rodziców. Tę książkę dedykuję jednak szczególnie tym rodzicom, którzy wspólnie wędrują przez codzienność z dziećmi wysoko wrażliwymi w drużynie:) Niejednokrotnie jednak ośmielam się twierdzić, że to, co służy dzieciom wysoko wrażliwym, służy WSZYSTKIM dzieciom. Stąd podtytuł: „Poradnik dla rodziców dzieci wysoko wrażliwych (i nie tylko)”.

Serdecznie zapraszam:)

Opis od wydawcy:

Skoro sięgasz po tę książkę, prawdopodobnie jesteś rodzicem dziecka, które jest wyjątkowe: empatyczne, uważne, trafnie odczytujące emocje. Ale też ― co Cię być może niepokoi ― reagujące płaczem "z byle powodu", czasem niespodziewanie, bojące się w warunkach, które według Ciebie są bezpieczne, lub złoszczące się "nie wiadomo czemu". I pewnie szukasz informacji, jak je zrozumieć, jak pomóc i jemu, i sobie w takich sytuacjach. Jak nauczyć dziecko czuć adekwatnie, a nie za mocno.

Intencją autorki tego poradnika ― psychoterapeutki opiekującej się dziećmi i mamy dwóch dziewczynek ― jest pokazać wysoką wrażliwość dziecka nie jako problem, a raczej jako szansę. Dziecko, a potem dorosły o ponadprzeciętnej wrażliwości jest w stanie dostrzec wiele niuansów, które czasem umykają osobom o mniejszej wrażliwości. Może więc wiele zrobić dla ludzi i świata. Może zwracać uwagę, wskazywać drogę, kierować na właściwe tory. Najpierw jednak musi się nauczyć żyć ze swoim szczególnym darem, dowiedzieć się, jak z niego czerpać ― dla dobra zarówno swojego, jak i innych.

Książka pozwoli Ci:

 • Po pierwsze zrozumieć, czym jest wysoka wrażliwość, i określić, czy Twoje dziecko należy do osób WW
 • Po drugie dowiedzieć się, jak pielęgnować dziecko wysoko wrażliwe, by wyrosło na szczęśliwego, empatycznego dorosłego
  • Recenzje

   Bardzo dziękuję czytelnikom za życzliwy odbiór książki i chęć podzielenia się swoimi wrażeniami. Recenzje można przeczytać na stronie Wydawnictwa Sensus oraz na Empik.com

   Informacje

   • Tytuł: Dziecko wysoko wrażliwe. Jak je mądrze wychować i wspierać
   • Format: A5
   • Liczba stron: 176
   • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
   • ISBN: 978-83-283-9203-8
   • Wydawnictwo: Sensus, Helion S.A.

O Autorce

Urszula Sołtys-Para. Absolwentka UJ. Ukończyła Czteroletni Podyplomowy Kurs Psychoterapii akredytowany przez Polskie Towarzystwa Psychiatryczne i Psychologiczne oraz Curriculum - całościowe szkolenie z terapii ericksonowskiej w Polskim Instytucie Ericksonowskim (w 2011 roku). Dwanaście lat związana z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną na Katowickim Nikiszowcu (2005-2017). Aktualnie prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną.

Współautorka podcastu „Wspólne słowa” (z Anną Dankowską). Na co dzień przebywa w Tychach, ale jej ulubione miejsca są gdzie indziej – Kraków, Lizbona, Suwalszczyzna i Tatry. Mieszka z mężem, dwiema córkami, psem i kotem.

autor Urszula Sołtys-Para
Moc relacji sklep

Zakup książki

Książka do kupienia w różnych księgarniach internetowych, między innymi tutaj:

telefon: +48 660 775 288    |   email: ulaso@interia.pl

Regulamin zakupów    |   Polityka prywatności

© 2023 plat. All Rights Reserved | Design by W3layouts