Moc relacji okładka

Moc relacji. Jak dogadać się z dzieckiem, by zyskać spokój

Pomysł na książkę wypłynął z moich gabinetowych rozmów z rodzicami, którzy zgłaszali się w sprawie rożnych trudności w relacji z własnymi dziećmi. Zauważyłam, że pewne wątki są wspólne dla wielu rodzin, pewne tematy powtarzają się i są niemal uniwersalne. Postanowiłam je zebrać i opisać, aby wesprzeć i uspokoić rodziców, którzy gubią się i szukają sposobu na zażegnanie konfliktów z dziećmi.

Czy wiesz, jak wiele kłótni rodzinnych dotyczy bałaganu? To niesamowite, ale temat, który mógłby się wydawać banalny, wywołuje niejedną wojnę domową. Stąd rozdział o bałaganie.
Czy wiesz, jak często czujemy się nie słuchani, nie rozumiani i liczymy na to, że członkowie rodziny domyślą się, jakie są nasze potrzeby? Stąd rozdział o komunikacji.
Czy wiesz, ilu rodziców czuje się bezradnych wobec ataku złości u własnego dziecka i nie wie, jak adekwatnie się zachować? Stąd rozdział o złości.
I tak dalej...

Książka składa się ze zbioru tematów, które na co dzień pojawiają się w relacjach rodzinnych. Nie ma potrzeby, by czytać ją po kolei - możesz wybrać wątek, który akurat teraz dotyczy ciebie, twojej rodziny, twojej relacji z dzieckiem. Możesz więc potraktować ją jako rodzaj wsparcia w sytuacji trudnej.

Możesz także inaczej - możesz podejść do książki jak do zbioru profilaktycznych sugestii, aby już teraz zapobiec potencjalnym trudnościom i wzmocnić swoją więź z dzieckiem.

Serdecznie zapraszam:)

Spis treści

 1. Wstęp
 2. O terapii ericksonowskiej
 3. Bałagan – kiedy chaos przytłacza…
 4. Elastyczność i konsekwencja – gdzie jest klucz do równowagi?
 5. „Harry Potter” - nie bój się magii!
 6. Jedzenie – niech stanie się przyjemnością!
 7. Klapsy – zapomnij proszę!
 8. Komunikacja – dlaczego tak trudno się dogadać???
 9. „Magiczne słowa” – abrakadabra dnia codziennego
 10. Modelowanie – twój ruch ma znaczenie
 11. Motywacja do działania – by chciało się chcieć
 12. Obowiązki domowe – o co tyle hałasu?
 13. Płacz – daj ujście rzece bólu
 14. Posłuszeństwo – jesteś rodzicem czy generałem?
 15. Przyroda – to, co nas napełnia
 16. Relacja – to, co najważniejsze!
 17. Rozwód – dwoje na huśtawce i… dziecko
 18. Samodzielność – by dziecko ufało sobie
 19. Szkoła – rodzicu wyluzuj, błagam…
 20. Time-out – chwila przerwy na wagę złota
 21. Wypoczynek – czy można bez niego żyć?
 22. Zabawa – a jakże!
 23. „Zaraz” – małe słowo, duży konflikt
 24. Złość – emocja jak wulkan

Fragment wstępu

„Rodzice, którzy przychodzą do gabinetu po pomoc dla swoich dzieci, przychodzą po pomoc dla siebie. Często towarzyszy im poczucie bezradności i nieudolności, poczucie winy z powodu niemożności sprostania własnym standardom „bycia rodzicem idealnym”. Tymczasem są oni niesamowicie odpowiedzialni i uważni (sami tego nie zauważając) – ponieważ są świadomi własnych trudności, gotowi, by się z nimi zmierzyć i zaryzykować zmianę. Ta książka to taki misz-masz, miks różnych wątków - jak w życiu. Tematy lżejsze i trudniejsze emocjonalnie przeplatające się tak, jak na co dzień przeplatają się nam radości, smutki, przyjemności i obowiązki.”

Informacje

 • Tytuł: Moc relacji. Jak dogadać się z dzieckiem, by zyskać spokój
 • Format: A5
 • Liczba stron: 187
 • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
 • ISBN: 978-83-66995-40-6

O Autorce

Urszula Sołtys-Para. Absolwentka UJ. Ukończyła Czteroletni Podyplomowy Kurs Psychoterapii akredytowany przez Polskie Towarzystwa Psychiatryczne i Psychologiczne oraz Curriculum - całościowe szkolenie z terapii ericksonowskiej w Polskim Instytucie Ericksonowskim (w 2011 roku). Dwanaście lat związana z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną na Katowickim Nikiszowcu (2005-2017). Aktualnie prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną.

Współautorka podcastu „Wspólne słowa” (z Anną Dankowską). Na co dzień przebywa w Tychach, ale jej ulubione miejsca są gdzie indziej – Kraków, Lizbona, Suwalszczyzna i Tatry. Mieszka z mężem, dwiema córkami, psem i kotem.

autor Urszula Sołtys-Para
Moc relacji sklep

Zakup książki

Książkę można zamówić za pomocą poniższego formularza w cenie 39,99 zł

Ilość:

UWAGA: W przypadku wyboru metody wysyłki jako Paczkomat proszę o podanie w osobnym mailu numeru paczkomatu. W przypadku braku takiego maila, przesyłka zostanie wysłana do najbliższego paczkomatu dla podanego w formularzu zamówienia adresu.

telefon: +48 660 775 288    |   email: ulaso@interia.pl

Regulamin zakupów    |   Polityka prywatności

© 2022 plat. All Rights Reserved | Design by W3layouts